«

»

Nis 17 2011

Bu Yazı bas

SUMDER Faaliyetleri

Sigara ve Uyuşturucularla Mücadele Derneği ve Milli Eğitim Müdürlüğüyle beraber yürüttüğümüz SEVGİ YUMAĞI adlı projemizle tüm ilçe ve merkez ilköğretim okullarımızı programa aldık. Her bir okulumuzda seçilen ve kendi okulundan sorumlu olan toplamda oluşan 125 civarındaki gönüllü öğretmen kadromuzla 35000 den fazla sayıdaki öğrencilerimize eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarımızı yapmaktayız.

Öğrencilerimize aile sevgisi aidiyet duygusu milli manevi ve ahlaki değerlerimiz anlatılarak ailelerimizde oluşturulacak sevgi atmosferinde sarılma davranışını her yuvaya kazandırarak zararlı maddelerin uzaklaştırılma mesajlarının iletilmesi amaçlandırılacaktır.

Yeşilay haftasında ve dünya sigarayı bırakma günlerinde düzenlenecek törenlerde veya her okulun belli aralıklarla okul bahçelerindeki törenlerde ebeveynine sigarayı bıraktıran her öğrenciye ailesinin yanında hediyeleri daha önceden başvurduğumuz ve bakanlığımızdan onayını alarak tüm kurumlardan sivil toplum örgütleri ve şirketlerden takdim edilmek üzere kurumları adına verilecektir. 1000 den fazla öğrencimizin hediyeleri verilmek üzere çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://sumder.org/?p=139