«

»

Tem 17 2011

Bu Yazı bas

Sevgi Yumağı Çalışmalarımız

Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, görecekleri öğrenimin sınırı ne olursa olsun, ilk önce ve her şeyden önce Türkiye’nin bağımsızlığına, kendi benliğine milli geleneklerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek gereği öğretilmelidir. M. Kemal ATATÜRK

İnsan Hayatının Üç İlleti Var, Bir Alkol, Bir Kumar, Bir De Sigara. Ocaklar Söndürür, Sağlığı Bozar, Bir Alkol, Bir Kumar, Bir De Sigara.

Organizasyonunu SUMDERSigara ve Uyuşturucu İle Mücadele DerneğiBaşkanı Dr. Ali ÖNER ile Çayeli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem MUTLU koordinasyonunda Çayeli Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni tarafından yürütülen SEVGİ YUMAĞI PROJESİ ilçemizde bulunan 14 İlköğretim Okulu olmak üzere 14 Gönüllü Öğretmenden oluşmaktadır. Çalışmalarımızı okul içinde ve dışında yürütmekteyiz. Her gün anne ve babamıza, öğretmenlerimize sarılarak; vatanımıza ve milletimize hayırlı bir evlat olacağız, yurdumuza ve yuvamıza zararlı maddeleri sokmayacağız, yaratanı ve yaratılanları çok seveceğiz, sözleri ile anne-babamıza, öğretmen ve öğretmenlerimize ve diğer yakınlarımıza sevgili öğrencilerimiz hitap ederek bu güzel çalışmalarımıza hız vermekteyiz.

En güzel ve değerli varlık insan ve insan sağlığıdır. Dünyada ve Türkiye de sigara, tütün mamulleri ve uyuşturucuların hastalık, sakatlık ve ölümlere neden olduğu ve bilindiği bir gerçektir. Sigara ve uyuşturucularla ilgili açıklamalarda bulunan SUMDER Başkanı Sayın Dr. Ali ÖNER Toplumumuzda ve Eğitim Sistemimizde zararlı maddeleri yarınlarımızı emanet edeceğimiz çok sevgili çocuklarımızdan uzak tutmak ilk ve özellikle öncelikli sorunlarımız arasında görülmeli ve bu konuda hızlı tedbirler alınmalı ve uygulanmalıdır. Sigara ve Uyuşturucu İle Mücadele Derneği Başkanı (SUMDER) Dr. Ali ÖNER tarafından yürütülen SEVGİ YUMAĞI PROJESİ kapsamında görevli Sevgi Yumağı Gönüllü Öğretmenler öncülüğünde yapılan çalışmalar devam etmektedir. 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında; öğrenci anne-babalarına gönderilen anketler ile Sınıf Sigara Kullanımı İstatistiği, Sigara İçen Anne-Baba Bilgileri, Okul Öğrenci Sayısı, Anne-Baba Sayısı, Sigara İçen Anne Sayısı, Sigara İçen Baba Sayısı, Sigarayı Bırakan Anne Sayısı, Sigarayı Bırakan Baba Sayısı, Annesine Sigarayı Bıraktıran Öğrenci Sayısı, Babasına Sigarayı Bıraktıran Öğrenci Sayısı ve broşürlerle çalışmalara başlanıldığı ve bu sürecin sonunda anket değerlendirilmelerinin yapıldığı, Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrenci Sınıf Temsilcisi Öğrencilerimiz sınıf öğretmenleri tarafından 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı 2.Kanaat Dönemi başında tespit edilerek (Anasınıfı olmak üzere, Özel Eğitim Sınıfı, 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. ve 8. Sınıf) her sınıftan 2 öğrenci olmak üzere 50 Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrenci Sınıf Temsilcisi seçildi. Seçilen 50 sevgili öğrencimize Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrenci Sınıf Temsilcisi adlı yaka kimlik kartları verilerek ilgili görev ve sorumlulukları pekiştirildi. Güzel okulumuz 8-B Sınıfı sevgili öğrencilerimizden Münevver Feyza ŞİMŞEK adlı öğrencimiz Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrenci oy çokluğu ile Okul Başkanı olarak seçildi. Güzel okulumuz Çayeli Merkez Atatürk İlköğretim Okulu çok sevgili öğrencilerimizden oluşan Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrenci Sınıf Temsilcisi Öğrencilerimizle Gönüllü Öğretmenimiz Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Erhan NURALOĞLU tanışma, kaynaşma, dayanışma, yardımlaşma, paylaşma, sosyal beceri ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme toplantıları düzenledi. Çok sevgili Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrenci Sınıf Temsilcisi Öğrencilerimize yapılan anlamlı ve faydalı olan çalışmalarımız için her öğrencimizi ayrı ayrı tebrik eder, derslerinde ve çalışmalarında başarılar. İyi ki Varsınız.

Güzel okulumuz Çayeli Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Salonunda İl Sağlık Müdür Yardımcısı, Sigara ve Uyuşturucu İle Mücadele Derneği (SUMDER) Başkanı Sayın Dr. Ali ÖNER tarafından RÜ Eğitim Fakültesi 3.Sınıf Matematik Öğretmenliği Bölümünde okuyan aday öğretmenler koordinasyonunda toplumu Sigaranın Zararları konusunda bilinçlendirmek amacıyla Eğitim Fakültesi öğrencilerine yönelik seminer verdi.

31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü Kutlama Töreninde Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde Çayeli Sevgi Yumağı Gönüllü 17 öğretmenimize plaket takdim edildi. Anne-babasına sigara bıraktıran güler yüzlü ve sevimli öğrencilerimize Sigara ve Uyuşturucu İle Mücadele Derneği (SUMDER) Başkanı Dr. Ali ÖNER tarafından ödül almayı hak edenlere plaketleri coşku dolu alkışlarla takdim edildi.

İlçemiz Çayeli 9 Mart İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Salonunda (SUMDER) Sigara ve Uyuşturucu İle Mücadele Derneğinin yürüttüğü SEVGİ YUMAĞI PROJESİ kapsamında ailelerine, anne- babalarına sigara bıraktıran sevgili öğrencilerimize ödül töreni düzenlendi. Ödül Töreninde güzel okulumuzdan 18 öğrenci olmak üzere toplam olarak ilçemizde bulunan ilköğretim okullarımızdan 166 öğrenci plaket ile 4 öğrenci de Afyon Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, Uşak Valisi Sayın Özdemir ÇAKAÇAK, Ordu Valisi Sayın Orhan DÜZGÜN ile NTV ve CNN nin ödüllerine uygun görüldüler.

Sevgi Yumağı Projesi Gönüllü Öğretmeni olarak Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Erhan NURALOĞLU tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda Yeşilay Haftasında sigara ve uyuşturucu konulu Şiir, Kompozisyon ve Resim yarışmalarında, 8-B Sınıfından sevgili öğrencimiz Merve SANDIKÇI kompozisyon, 6-A Sınıfından sevgili öğrencimiz İzem Sena DENİZLİ şiir, 4-A Sınıfından sevgili öğrencimiz Serdar KÖSE resim dalında dereceye girdi ve (SUMDER) Sigara ve Uyuşturucu ile Mücadele Derneği tarafından gönderilen plaketi almaya hak kazandılar. Sevgili öğrencilerimize gönderilen plaketler Bayrak Törenimizde takdim edildi. Güzel okulumuz 8-B sınıfı sevgili öğrencilerimizden Merve SANDIKÇI 8. Sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre 500 Tam Puan alarak Türkiye Birincileri arasında yer aldı. Sevgili öğrencimiz Merve SANDIKÇI’nın SBS Türkiye Birincisi olarak gösterdikleri üstün gayret ve başarıları bizleri bir kez daha mutlu etti. Öğrencilerimizle iftihar ediyoruz. Teşekkürler Sevgili Merve SANDIKÇI, hem SBS Türkiye Birincisi olarak hem de Sevgi Yumağı faaliyetlerimizde kompozisyon dalında dereceye girerek plaket almaya hak kazanmıştı. Tebrikler, başarılar.

SUMDER Başkanı Dr. Ali ÖNER Beye, Çayeli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem MUTLU Beye ve Sevgi Yumağı çalışmalarında hiç yanından ayrılmayan, yardımlarını esirgemeyen SUMDER Başkanı Dr. Ali ÖNER Beyin değerli Hanımefendi eşi Ebru ÖNER’e de teşekkürlerimizi sunar, başarılar dileriz.

Güzel Okulumuz Çayeli Merkez Atatürk İlköğretim Okulu internet http://www.cayelimerkezataturk.k12.tr/ sayfamızda yayınladığımız Sevgi Yumağı ile ilgili haberlerimizdenSigara ve Uyuşturucu İle Mücadele Derneği SUMDER internet http://sumder.org/ali/sayfasında ilgili haberlerimiz Son Haberler başlığı altında yayınlanmaktadır. Şimdiye kadar yayınlanan haberlerimiz;SUMDER Gönüllü Öğretmenimiz ile 18 Öğrencimize Plaket VerdiDr. Ali ÖNER OkulumuzdaSevgi Yumağından Ödül YağmuruSevgi Yumağı ve Annenin Sevinç GözyaşlarıAnne-Babasına Sigara Bıraktıran Öğrenciler Plaketlere Boğuldu.

Birisi Aklını Alır Götürür, Birisi Malını Alır Götürür, Birisi Canını Alır Götürür, Bir Alkol, Bir Kumar, Bir De Sigara. SEVGİLİ ÖĞRENCİLER, HEM KENDİNİZİ ve HEM DE ÇEVRENİZİ KORUYUP – KOLLAYINIZ. İYİ Kİ VARSINIZ! SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN SİGARAYA, UYUŞTURUCUYA HAYIR. ÖZGÜR İNSAN BAĞIMLI OLAMAZ, BAĞIMLI İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR. Sağlıklı, Mutlu ve Huzur Dolu, Özgür ve Başarılı Bir Gelecek Dileriz. En Güzel Varlık Sağlıktır.

HAYAT GÜZELDİR, GÜZEL OLAN SAĞLIKLI HAYATTIR.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://sumder.org/?p=253