«

»

May 04 2012

Bu Yazı bas

Dr. Ali ÖNER Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrencilerimizle

Mustafa Kemal ATATÜRK Diyor ki; Küçük Hanımlar, Küçük Beyler… Sizler Hepiniz, Geleceğin Bir Gülü, Yıldızı, Bir Bahtının Aydınlığısınız. Memleketi Asıl Aydınlığa Gark Edecek Sizsiniz. Kendinizin Ne Kadar Önemli, Kıymetli Olduğunuzu Düşünerek Ona Göre Çalışınız. Sizlerden Çok Şeyler Bekliyoruz; Kızlar, Çocuklar! Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa, Orada itimat ve itaat vardır, İtimat ve itaatin olduğu yerde disiplin vardır, Disiplinin olduğu yerde huzur, Huzurun olduğu yerde başarı vardır.

Sigara ve Uyuşturucu ile Mücadele Derneği (SUMDER) Başkanı Sayın Dr. Ali ÖNER Bey güzel okulumuz Çayeli Merkez Atatürk İlköğretim Okulumuzda Sevgi Yumağı Projesi hakkında bilgi ve açıklamalarda bulunmak ve Sevgi Yumağımıza katılan Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrencilerimize Kimlik Kartlarını vermek üzere bir tören düzenlendi. Güzel Okulumuz Çayeli Merkez Atatürk İlköğretim Okulu Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrencilerimiz büyük bir coşku ve heyecan içinde bir arada bulundular.Törende Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şefi Mustafa ERDOĞAN Bey, güzel okulumuz Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ali Osman SARI, Sevgi Yumağı Gönüllü Öğretmeni Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Erhan NURALOĞLU hazır bulundular.

SUMDER Başkanı Sayın Dr. Ali ÖNER Bey; Amacımız sizlere, çocuklarımıza sevgi dilini kullanarak anne-babanıza adını söyleyemeyeceğim nesneyi bıraktırmasını sağlamaktır. Sevgi Yumağı Projesi hakkında açıklama yaptıktan sonra her gün anne ve babamıza, öğretmenlerimize sarılarak; vatanımıza ve milletimize hayırlı bir evlat olacağız, yurdumuza ve yuvamıza zararlı maddeleri sokmayacağız, yaratanı ve yaratılanları çok seveceğiz, sevgili öğrenciler anne-babanıza ve değerli öğretmenlerimize her gün Günaydın Öğretmenim dedikten sonra sarılma davranışı ile model ve örnek olurken manevi ve ahlaki değerlerimiz ile sorumluluk duygusunu güçlendirme imkân ve fırsatını geliştirmiş olacağız, olacaksınız. Arkadaşlarınıza, ailelerinize, anne-babalarımıza, öğretmenlerimize sarılma davranışını hatırlatacaksınız, dedi.

Dr. Ali ÖNER Beye bu güzel ve anlamlı konuşmaları için teşekkür eder, başarılar dileriz. Öğrencilerimiz Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrenciler Kimlik Kartlarını aldıkları an ne kadar mutlu, şen ve sevinçli oldukları görülmeye değerdi. Gözlerindeki ışıltı, yüzlerindeki mutluluk gözlerden kaçmadı. Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrencilerine yönelik yapılan bilgi ve açıklamalardan sonra SUMDER Başkanı sayın Dr. Ali ÖNER Bey tarafından Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrencilere Kimlik Kartları yakalarına takılan sevgili öğrencilerimiz de teşekkürlerini ve saygılarını ifade ettiler. Sevgi Yumağı Gönüllü Öğretmenimiz Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Erhan NURALOĞLU; Gönüllü Öğrencilerimize seslenerek; Bu coşku ve heyecanlı bekleyişlerimiz ile bizleri onurlandıran Sayın Dr. Ali ÖNER Beye gösterdikleri emek ve gayretlerinden dolayı teşekkürlerimi sunar, başarılar dilerim. Siz sevgili Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrencilerimiz; hem değerli ailenizin hem de Türk Milletinin geleceği sizlersiniz. Unutmayınız. Kendinize güvenin, Sevgi dolu olunuz ve Saygılı olunuz. Sevgili öğrencilerimizin bu güzel sabırlı, saygılı ve sevgi dolu davranışlarından ve gösterdikleri gayret ve sorumluluklarından dolayı kendilerini bizlerde tebrik eder, başarılar dileriz. Sevgili öğrenciler, sizlerden Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrencileri olarak beklenen davranışlar; İyi, güzel ve doğru işler, çalışmalar başarmak için çok çalışmaya, emek ve gayret etmeye muhtaç olduğunuzu hiç unutmamanız, geleceğe emin ve güçlü adımlarla yürüyebilmek için sizler ve bizler sağlıklı olmalıyız, sabırlı olmalıyız, sevgi dolu olmalıyız, saygılı olmalıyız, sorumlu ve samimi olmalıyız, sevinçli olmalıyız, sıcakkanlı olmalıyız, sebatlı olmalıyız, sohbet dolu olmalıyız ki Sevgi Yumağı Projemiz, Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrencileri olarak daha çok faaliyetlerimiz olsun. Amacımız hem kendimizi, hem ailemizi hem de çevremizde bulunanları korumak, kollamak ve kurtarmaktır. Ne kadar değerli, ne kadar güçlü olduğumuzu bilmeliyiz.

Duygularımızla değil, akıl ve mantığımızla karar vermeliyiz. Bakınız o zaman her şey daha güzel ve istediğimiz gibi olacaktır. Haydi, Kolay Gelsin. Havanızı Koruyun. Sizlerle gurur duyuyoruz. Hepinize sağlık ve başarılar dilerim. SUMDER Başkanı Sayın Dr. Ali ÖNER tekrar sözlerini tamamlarken, Sevgi Yumağı Gönüllü Öğrencileri olarak; Örnek davranışlar gösterecek miyiz? (EVET). Anne-babamıza sarılacak mıyız? (EVET), Öğretmenlerimize sarılacak mıyız? (EVET), diyerek sevgili öğrencilerimiz söz verdiler. YAŞASIN TÜRK ÇOCUKLARI.  SUMDER Başkanı sayın Dr. Ali ÖNER Beye teşrifleri ve faydalı açıklamalarından dolayı çok teşekkür ederiz. Ağzınıza ve Ayağınıza Sağlık. Çalışmalarınızda başarılar dileriz. Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şefi Mustafa ERDOĞAN Beye de katılımlarından dolayı teşekkür eder, başarılar dileriz. Tören coşku ve heyecanla başladı, coşku ve heyecanla sona erdi. Sayın Dr. Ali Bey teşekkürler. Ağzınıza ve ayağınıza sağlık, sevgili öğrenciler teşekkürler. Ağzınıza sağlık. DAHA SAĞLIKLI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE. TEŞEKKÜRLER SEVGİ YUMAĞI GÖNÜLLÜLERİ. İYİ Kİ VARSINIZ.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://sumder.org/?p=261